ישראל, כידוע, היא חממה של חברות הייטק מוצלחות לכן לא פעם חברות בינלאומיות חומדות חברות ישראליות ומחליטות ללכת לעסקת רכישה….

מה זה אומר מבחינתכם כעובדים בחברה?

 

כמו שידוע לכולנו רכישת חברה יוצרת זעזועים ולפעמים רעידת אדמה בהתנהלות הארגונית. בנוסף לא תמיד ניתן לצפות מה יהיה הלך הרוח אחרי הרכישה האם יהיו פיטורים? האם מרכז הכובד יעבור לחברה הרוכשת או ישאר בחברה שנרכשה? ומה לגבי התרבות הארגונית? היא בטוח תשתנה.

תראו, ברור שאנשים טובים וחכמים רקמו את המהלך וכנראה שברמה העסקית יש הרבה היגיון מאחוריו, אבל ברמת העובד המציאות מלמדת שזה לא תמיד כ"כ פשוט . עובדים רבים מגלים קושי להתנהל תחת השינויים החדשים והתרבות הארגונית החדשה שלא מוכרת להם, וכן גם השינויים ההיררכיים עושים את שלהם….

לאחרונה נתקלתי בלא מעט מועמדים שסיפרו לי שהם בגישושים או בתחילת חיפוש אחרי משרה חדשה.. אחד מהם סיפר לי שהחברה בה הוא עובד למעלה משלוש שנים נקנתה לפני כחצי שנה ע"י חברה רוסית שמבחינה עסקית כנראה מדובר במהלך מתבקש וחכם אבל ברמת העובד מדובר במהלך בעייתי במיוחד! מרכזי הפיתוח הועברו לאחר חודשים ספורים לרוסיה מה שיצר גל נשירה ופיטורין של עובדים וכמובן שהתרבות הארגונית השתנתה לחלוטין ונוצרה אוירה חדשה ושונה…

בשורה התחתונה אני חושבת שלא כדאי לשבת ולחכות למכתב הפיטורין שיגיע …עבור העובד זה זמן מצוין להתחיל לגשש ולראות מה יש לשוק להציע לו.

מה דעתכם?

מורן מזרחי,

רכזת גיוס ומנהלת מדיה חברתית

 

   
קצת נוסטלגיה – ברכה צפירה ונחום נרדי בשיר העבודה והמלאכה

 

 

החברה שלך עומדת לעבור טלטלה ארגונית? עומדים לקראת  מיזוג?

יש שמועות על פיטורין?

שלח לנו קורות חיים ואנחנו נדאג לעזור