אז למה לכם בעצם לחפש עבודה עם חברת השמה?
בעידן ה- Web2  בו כל האינפורמציה גלויה לכולם- למה בעצם לעבוד עם חברת השמה ולמה לא לעשות את הדברים לבד? מה היתרון בעבודה עם חברת השמה שמתמחה בהייטק?
ומה בכלל ההבדל בין חברת כוח אדם ומיקור חוץ לבין חברת השמה להייטק?

בואו נעשה קצת סדר בדברים , ונברר מה היא חברת השמה, מה היתרונות בעבודה עם חברת השמה להייטק ואיך תהליך הגיוס עובד.

 

מי צריך בכלל חברות השמה?

אז למה שמועמד המחפש משרות תכנות או חומרה או סיסטם לא יעשה את זה לבד?


מה ההבדל בין חברת השמה להייטק לחברות מיקור חוץ וכוח אדם שעוסקות בעולם ההייטק?
אז אם נסכם על רגל אחת את כל התורה…

לנו זה עולה יותר…
"אני כל הזמן שולח אליכם קורות חיים, למה לא חוזרים אליי?"

איך זה עובד?- סודות מבפנים…

איך בוחרים חברת השמה ?

אז מה לעשות כדי לקדם את תהליך חיפוש העבודה שלך מול חברת השמה כלשהי?

אז מי בכלל צריך חברות השמה?

מי צריך בכלל חברות השמה?

חברות השמה הינן חברות המתמחות בתיווך בין חברה המחפשת עובד, לבין עובד המחפש משרה. הן משמשות כמתווך בין החברות לעובדים והשירותים שהן מספקות חוסכות לשני הצדדים משאבים רבים.  מועמדים שולחים  קורות חיים אל חברות ההשמה שמראיינות עובדים פוטנציאליים. כמו כן,  חברות ההשמה מרכזות אצלן פניות רבות של חברות שונות המחפשות עובדים. ברגע שחברת השמה מזהה התאמה בין מועמד למשרה פוטנציאלית היא מפנה את המועמד למעסיק. למעשה חברת ההשמה מבצעת את הסינון המקצועי הראשוני עבור המעסיקים, מאתרת עבורם את המועמדים המתאימים ביותר למשרות הפתוחות אצלם, ומקדמת את עניינם של המועמדים אותם היא מייצגת אל מול המעסיקים שעל גיוס העובדים שלהם היא עובדת.


אז למה שמועמד המחפש משרות תכנות או חומרה או סיסטם לא יעשה את זה לבד? 
מה היתרון בבחירה בחברת השמה מקצועית שמתמחה בהייטק?  עבור המועמד המחפש עבודה בעולם ההייטק ישנם 3 יתרונות מרכזיים בעבודה עם חברת השמה להייטק: 1- חברת ההשמה מרכזת את כלל המשרות הרלוונטיות ביותר עבור אותו מועמד על פי ניסיונו ורצונותיו. במקום שתדוג מחט בערמת אתרי דרושים- חברת ההשמה עושה את ריכוז המשרות עבורך. 2- חברת השמה צוברת קשרים עיסקיים ואישיים עם המעסיקים המגייסים, ויכולה לקדם את עניינו של המועמד בצורה מיטבית אל מול המעסיק. 3. המגייסים בחברת ההשמה הם עתירי שנות ניסיון בגיוס עובדים בתעשיית ההייטק. לא אחת תוכל להתייעץ איתם לגבי השכר שעליך לדרוש על פי סקר השכר העדכני ביותר, על האופן בו עליך לנהל את המו"מ אל מול המעסיק אחרי קבלת הצעת השכר ועוד.

 

מה ההבדל בין חברת השמה להייטק לחברות מיקור חוץ וכוח אדם שעוסקות בעולם ההייטק?
עולם משאבי האנוש ודפוסי התעסוקה בעולם המודרני מגוונים ורבים . מיקור חוץ ובאנגלית outsourcing, הוא שיטת ניהול מודרנית, שבבסיסה עומד הרעיון להוציא מהארגון את תפעול הפעילויות שאינן נמצאות בבסיסו להעבירן לקבלן, ולהותיר בתפעול ובניהול ישיר רק את פעילויות הליבה. שיטה זו מאפשרת לארגון להתמקד בתחום התמחותו, להשקיע את מרב המשאבים בכך, ולקיים מוטת שליטה יעילה על האגפים היצרניים בו. בשיטה זו עובד למעשה כפוף ומנוהל ע"י שני ארגונים, עובד שמועסק ע"י חברת X  יכול לעבוד בפרויקטים עבור חברת Y אוZ .

חברות ההשמה להייטק להבדיל אינן מקיימות יחסי עובד – מעביד עם המועמדים שלהן. חברות ההשמה כפי שנכתב בתחילה,  משמשות כמתווך בין העובד למעסיק הפוטנציאלי. את העמלה על עבודתן הן גובות מהמעסיק באמצעות דמי תיווך עבור שירותיהם, בדרך כלל העמלה תהיה כגובה המשכורת של העובד אצל המעסיק. מדובר בעמלת השמה חד פעמית, שאחריה חברת ההשמה יוצאת מהתמונה.

 

אז אם נסכם על רגל אחת את כל התורה
אז אם נסכם על רגל אחת את כל התורה אפשר יהיה לומר כי חברות ההשמה להייטק משמשות כגורם מתווך המייעל את תהליך חיפוש העבודה עבור מחפשי העבודה, ומייעל את תהליך הגיוס עבור מעסיקים וחברות. לעומתן מיקור חוץ הוא דפוס העסקה של חברות והוא שונה לחלוטין מפעילותן של חברות ההשמה להייטק.

 

לנו זה עולה יותר…
בואו נפשט את הדברים. למועמדים ולחברת ההשמה יש אינטרס משותף. חברות ההשמה בישראל  מתוגמלות על בסיס Success Fee, ובמילים אחרות: אם המועמד לא מצא עבודה, ולא משנה כמה ניסתה חברת ההשמה לעזור למועמד, חברת ההשמה לא תרוויח ולו שקל שחוק אחד. לכן האינטרס המשותף הראשון של המועמד ושל חברת ההשמה הוא למצוא למועמד עבודה. האינטרס המשותף מתבטא גם בגובה המשכורת- ככל שהשכר שייקבע למועמד יהיה גבוה יותר, כך חברת ההשמה תתוגמל בעמלה גבוהה יותר. כל חברת השמה תירצה להפיק את המירב מהשקעת המשאבים בכל אחד מהמועמדים שהיא מראיינת. פועל יוצא של המודל שהוסבר כאן הוא שכל חברת השמה היתה שואפת למצוא עבודה ל- 100% מהמועמדים ששולחים אליה קורות חיים ובמשכורות גבוהות ככל האפשר. לכן, עוד יותר משיש למועמד אינטרס למצוא עבודה דרך חברת השמה X לחברת השמה X יש אינטרס למצוא למועמד עבודה.

 

"אני כל הזמן שולח אליכם קורות חיים, למה לא חוזרים אליי?"

 

 

והנה למרות מה שכתבנו אחד הדברים שהכי מעציבים רכזי או רכזות גיוס בחברות השמה הוא לשמוע מועמדים שמלינים שהם שולחים ושולחים קורות חיים, או שהם מחפשים עבודה זמן רב, ושאף אחד לא חוזר אליהם. כן, אף אחד לא היה רוצה להיות בסיטואציה בה הוא מחפש עבודה זמן רב מבלי לקבל מענה.
אבל לאור המודל שהוסבר לעיל איך זה בכלל ייתכן? הרי אמרנו שחברת ההשמה מטרתה  ושאיפתה למצוא עבודה לכל המועמדים, ובמשכורת גבוהה ככל האפשר, אז בכלל ייתכן מצב בו חברת השמה X לא חוזרת למועמד כלשהו?
ההסבר הוא די פשוט. יום בחייה של חברת ההשמה כולל פתיחה של מאות קורות חיים. האינטרס של חברת ההשמה הוא לחזור לכמה שיותר מועמדים שתוכל להציע להם משרה אחת לפחות. בעולם בו זמנו של הגורם המגייס הוא מוגבל תפקידה של חברת ההשמה לברור ולמצוא את המועמדים המתאימים ביותר לקריטריונים אותם הגדירו לקוחותיה. כגוף שהינו כלכלי, חברת ההשמה תאתר בתוך מאות קורות החיים שנשלחים אליה את אלו שיש משרה אחת או יותר להציע להם, ותחזור אל אותם מועמדים ותפנה אותם ללקוחותיה. במהלך התהליך- חברת ההשמה תעשה את המקסימום כדי לקדם את האינטרס המשותף שלה ושל המועמדים: וכפי שאמרנו האינטרס המשותף כולל מציאת המשרה האטרקטיבית ביותר בהייטק הישראלי עבור אותו מועמד, וסיוע במשא ומתן מול המעסיק כדי להשיג עבור המועמד את השכר הגבוה ביותר האפשרי.


איך זה עובד?- סודות מבפנים…
כשאת או אתה מחליטים שהגיע הזמן , מכינים לעצמכם כוס קפה מתיישבים מול אתרי הדרושים ומתחילים לחפש משרות בהייטק, למשל משרות של תוכניתנים , מהנדסי תוכנה, QA, משרות של מהנדסי חומרה וכו'. לאחר סינון המשרות מצאתם משרה שמעניינת אתכם למשל תוכניתן/ ית NET.  .
אתם ממהרים לשלוח את קורות החיים  לחברת ההשמה.  כפי שידוע לכם קדימות היא עניין חשוב בכל הנוגע בגיוס בכלל ובפרט בגיוס והשמה בהייטק. קורות החיים ששלחתם מגיעים לאחת ממנהלות הגיוס שלנו.

 

מנהלות הגיוס בפיקארו הן מקצועיות ביותר בעלות הבנה טכנית גבוהה וניסון רב בעולם הגיוס בהייטק. אין הן מדקלמות טקסטים על משרות אלא מעמיקות בהבנתן הטכנולוגית גם בנישות ספציפיות. מנהלות הגיוס והרכזות בודקות התאמה למשרה ומנסות לחשוב עבורך גם על משרות נוספות שיעניינו אתכם. במידה ויש התאמה למשרה, רכזת גיוס של Picaro מתקשרת אליך ומראיינת אותך.  לרוב השאלות יתמקדו בניסיונך המקצועי והעדפות חיפוש העבודה שלך בשוק ההייטק. לאחר מכן, בכפוף להסכמתך, קורות החיים שלך נשלחים ללקוח בליווי חוות דעת מקצועית והמלצות . מכאן הופכת חברת ההשמה להייטק ליחצ"נית האישית שלך ובחינם!!! ודואגת לשווק אותך בצורה הטובה ביותר לחברות ולמשרות פוטנציאליות.

חברות השמה להייטק הן למעשה המתווך בינך לבין המעסיק, אנו מלווים ומייעצים לך בנושאים שונים לאורך כל  תהליך הגיוס.


איך בוחרים חברת השמה ? 
חשוב שתדעו שחברות ההשמה מתמחות בתחומים שונים. למשל , פיקארו היא חברת השמה שמתמחה בגיוס והשמה להייטק.  גם הזירה בה פועלת חברת ההשמה היא דבר חשוב. כמו שצוין קודם ישנן חברות שמתמקדות במעסיקים שהם למעשה חברות outsourcing כדוגמת חברת מאיה, וישנן חברות המתמחות בעבודה מול חברות מוצר המעסיקות את עובדיהן בדפוס העסקה פנימי.

פיקארו ייעוץ והשמה להייטק מתמחה בעולם ההייטק .מנהלות הגיוס ורכזות הגיוס בפיקארו הן בעלות ידע עשיר בתחום הטכנולוגי כולן בוגרות קורסי הסמכה בתחום הגיוס להייטק. פיקארו היא חברת השמה בוטיקית וייחודית בה כל מועמד או מעסיק זוכה ליחס אישי, לליווי וייעוץ בכל שלבי הגיוס ממי שבאמת מבין בעולם משאבי האנוש ובגיוס בהייטק .חברת פיקארו פועלת במספר זירות ובשיטות גיוס יצירתיות.

אז מה לעשות כדי לקדם את תהליך חיפוש העבודה שלך מול חברת השמה כלשהי?
ראשית- מומלץ לשלוח קורות חיים אך ורק למשרות שאת/ה עונה על המיומנויות שהוגדרו כחובה עבורן. אם אינך מוצא/ת משרה שמתאימה לך אל תגיש מועמדות למשרות שאינך מתאים/ה להן, כדי שחלילה לא תגיע/י למצב של אגדת ה"זאב זאב" (כלומר שהצד השני לא יתייחס ברצינות להגשות המועמדות שלך מרוב אינפלציה של הגשות מועמדות לא רלוונטיות) שנית- מומלץ לכתוב קורות חיים ברורים ככל האפשר ואף להדגיש בקורות החיים את ה- Buzz Words  הרלוונטיים. שלישית- מומלץ לעדכן את חברת ההשמה בכל התפתחות לגבי משרות שהופנית אליהן על ידן. זומנת לראיון? התקשית במבחן הטכני? עדכנ/י את חברת ההשמה. חברת ההשמה תדאג ליצור קשר עם המעסיק אצלו התראיינת ולקדם אותך מולו. ולבסוף- : דאג למלא פרופיל מלא ככל האפשר באתר פיקארו. ככל שהפרופיל שלך יהיה מלא יותר כולל פירוט משרות שנשאת, מיומנויות שרכשת ושנות ניסיון עבור כל אחד מאלה- אנו נדע להציע לך את המשרות האטרקטיביות ביותר עבורך.


אז מי בכלל צריך חברות השמה?
 
בעידן הנוכחי, בעולם של התמחויות ומקצוענות, תתרכזו במקצוע שלכם ותכתבו קוד או תכננו מעגלים אלקטרוניים או עשו כל דבר שהוא המקצוע שלכם. במקום לבזבז את זמנכם על פתיחה של מאות מודעות דרושים ביום, תנו למי שמקצוען בעולם הגיוס, ומי שמתמחה בגיוס להייטק, לרכז עבורכם את כל המשרות בהייטק הישראלי, ולקדם את עניינכם אל מול המעסיקים הפוטנציאליים בעזרת המומחיות והקשרים העסקיים של חברות ההשמה עם המעסיקים, כך תוכלו למקסם את חיפוש העבודה שלכם  ללא כל השקעה של זמן או כסף. 

מהצד השני: כל מעסיק יודע  היום שחברות ההשמה חוסכות עבורו משאבים אדירים של זמן, כוח אדם וכסף.ח אז מי צריך בכלל חברות השמה? כנראה שכולנו .