היה לכם חלום, עליתם על משהו באמת מוצלח והחלטתם להקים סטראט אפ במטרה להביא בשורה טכנולוגית חדשה לעולם, להקל על החיים, להביא לעולם משהו שלא עוד לא היה או משהו משופר מהקיים. איך לעזאזל עושים זאת? התהליך של הפיתוח דורש הרבה מיומנויות ניהוליות, מקצועיות וטכנולוגיות. לפחות בחלק הניהולי הרשת מציעה אין ספור כלים שיכולים לייעל את תהליכי העבודה. הנה כמה כלים מקוונים שיסייעו לכם לעשות סדר בבלאגן.


Google Apps for Work 
הכלי הראשון בכדי להתחיל לעבוד יעלה לכם רק 5$ לחודש לאחר חודש ניסיון: Google Apps for Work שנקרא בעבר Google Apps. ניהול פגישות, שיחות ועידה בוידאו, ניהול לקוחות, שיתוף קבצים ועוד. הכלי הזה מאחד בחבילה אחת כלים רבים של Google לשיפור יעילות העבודה המתבססת, בין היתר, על סביבת ענן, וזאת לאחר הרשמה לשירות.

באמצעות אפליקציה זו תוכלו ליצור ולערוך מסמכים בפורמטים שונים, גיליונות אלקטרוניים, מצגות, סקרים ועוד. הכל, כמובן, אונליין.  סטארטאפיסטים בעלי תקציב נמוך הפועלים ללא משרד יוכלו לחסוך  כסף רב ולנהל גם שיחות ועידה בוידאו באמצעות Google  Hangoutsבמסגרת הסכום המצחיק שתשלמו לגוגל.

במוצר כלול שטח אחסון לשיתוף קבצים, של GB1024 לכל משתמש עד 5 משתמשים שיוכלו לשתף קבצים ביניהם.

 

Fluid UI

יש לכם בראש חזון לגבי האפליקציה או האתר שברצונכם לפתח אך יכולות העיצוב שלכם מוגבלות, ויכולות פיתוח התוכנה שלכם לא קיימות? כלי זה מאפשר לכם ליצור תבנית, או סקיצה, שתשקף את הרעיון שלכם ודרכה תוכלו לחלוק אותו עם המפתח, או להציגו למשקיע פוטנציאלי.

הגרסה החינמית של Fluid UI "רזה" באופן לא מפתיע, והגרסה הזולה תעלה לכם 12$ לחודש. הגרסה המקצועית והלא מוגבלת עולה 49$ לחודש. 

 

Amazon Web Services (AWS(

פתרון אידיאלי למי שסובל ממחוסר בכסף או מקום לשרתים פיזיים ולתחזוקתם. מחשוב הענן של AWS מורכב מסט של כלים רבים שהתשלום עליהם הוא לפי כמות השימוש, שלא כמו DropboxiCloud ואחרים. באמצעות AWS ניתן לחסוך הרבה מאד כסף. 

הנה שירותי ענן העשויים לעניין אתכם:

 • Elastic Compute Cloud
  שירות זה מספק מכונות וירטואליות מסוגים ובגדלים שונים, והיא מתומכר על פי שעות השימוש. את המכונות ניתן להריץ במקביל בארבעה אזורים גאוגרפיים שונים במטרה ליצור שרידות גבוהה.
 • Simple Storage Service)
  שירות אחסון בענן בעל שרידות גבוהה במחיר נמוך ואפשרות גדילה כמעט בלתי מוגבלת. הגישה נעשית באמצעות ממשק תכנות יישומים (API) או כלי צד שלישי.
 • SimpleDB
  זהו בסיס נתונים פשוט, לקריאה ושמירת נתונים באמצעים פשוטים ללא המורכבות של בסיסי נתונים סטנדרטיים. Simple DBמבוסס S3 מתאפיין ביכולת גדילה, שרידות גבוהה, מהירות ומחיר נמוך.
 • Relational Database Service ‏
  זוהי גרסת ענן של Amazon ל MySQL, כך שאפליקציות שרצות עלMySQL יעבדו עםRDS  בקלות. שירות זה כולל גיבוי Snapshotsוהתמחור, בדומה ל- EC2, תלוי בחוזק המכונה, בעומס ובביצועים הדרושים. תוכלו להשתמש במכונה קטנה של פחות מ- 2GB ועד למכונות עם זיכרון של 68GB.
 • Elastic Load Balancing‏ (ELB)
  רכיב רשת המנתב בקשות רשת לשרתי EC2 שונים בהתאם לכמות בקשות והעומס על השרתים. מתאפיין ביכולת הגדרה פשוטה ומאפשר אוטומטיזציה בהוספת שרתים ל-Cluster.
 • Elastic Block Store‏ (EBS)
  דיסקים שהם בעצם וירטואליים ומתפקדים כדיסקים רגילים המשמשים לתפעול מכונות וירטואליות לדוגמה. תמחור EBS נעשה על פי גודל הדיסק וכמות השימוש בו. כמו כן ב-EBS ישנו שירות נוסף והוא שירות גיבוי המבוסס עלS3  ו- Snapshot שמאד יעיל כשמבצעים עדכוני תוכנה. פרט חשוב: מכונותEC2  שאינן שאינן מבוססות על EBS נמחקות או מושמדות בעת כיבוי. לצורך כיבוי והדלקה כמו בשרת רגיל ושמירה על השינויים שבוצעו, המכונה חייבת להיות מבוססת EBS, מה שמייקר את השירות.

לאתר Amazon Web Services

 

דומיין ואתר
נשמע כמו המלצה טריוויאלית וברורה אבל תתפלאו, חברות סטראט אפ לא מעטות מייחסות לכך חשיבות מועטה מאד כאשר הם שוכחים שהאתר הוא "הפנים" של העסק. הדבר הראשון שמשקיע עשוי לעשות הוא לחפש את אתר החברה, ולהתרשם מהחברה באמצעותו, מה שיכול להשפיע על החלטתו האם להשקיע וכמה. אין טעם להרחיב כאן רבות על בחירת טכנולוגיה או מראה אתר מומלץ, ניתן להיכנס לאתר themeforest.net , המציע למעלה מ-20 אלף תבניות אתרים בטכנולוגיות שונות.

 

מערכת דיוור
שמירה על קשר עם לקוחות היא פעולה שיווקית בסיסית ביותר. אחת הדרכים הפשוטות לעשות זאת היא באמצעות מערכת דיוור. MailChimpהיא מערכת דיוור מומלצת, אחת הפופולאריות מבין מאות מערכות.MailChimp מאפשרת שימוש בחינם בשליחת דיוור עד ל-2000 כתובת דוא"ל. כמו בכל מערכת דיוור, ניתן לקבל דו"ח לגבי שיעורי פתיחת המייל, קריאתו וכדומה.  

  

Zendesk 
המוצר או השירות שלכם כבר בפרודקשן, ועכשיו צריך להקים מערך של שירות לקוחות. זה לא משהו שנולדים איתו ובמקרים רבים אתם תיתקלו בחוסר בכוח אדם למטרה זו. שירות Zendesk הוא מענה מושלם לכך. מדובר במערך המאפשר קיום תקשורת עם לקוחות באמצעות מייל, טלפון, מדיה חברתית, צ'ט באתר, פורום ועוד. השירות הוא רב לשוני ומאפשר הקלטת שיחות, פתיחת קריאות אוטומטית באמצעות דוא"ל, ניתוח של עומסים, השתלטות מרחוק על מסך הלקוח, ניהול SLA, ביצוע סקרים ועוד. 

הגדולה של מערכת זו נובעת מקלות התפעול שלה, והשתלבותה הפשוטה עם יישומים אחרים בחברה. היא מספקת נקודת מבט רחבה על הלקוחות, מה שמסייע במתן שירות טוב ומהיר. כמו כן, גם אם הסטארט אפ שלכם הוא של איש אחד עם משרד וירטואלי, ל-Zendesk יש מענה לכך. 
השורה התחתונה, כמה זה עולה? מדולר 1 בחודש  לשימוש בנציג תמיכה אחד עד ל- 195$ לנציג תמיכה בחודש הכולל הכשרה שלו, תמיכה מלאה בלקוח. נסו את המערכת ל-30 יום בחינם. 
בצפייה בלקוחות החברה תוכלו להסיק שמדובר בשירות יעיל ועוצמתי. 
לאתר zendesk

 

Bit.ly 
שירות נפלא חינמי הפונה לכל אחד שחי את ה-web, ולא רק לסטארטאפים.Bit.ly מאפשר להבין ולמפות את האפקטיביות שלכם ברחבי האינטרנט. הרעיון הוא פשוט: הפיכת קישור שהעלתם לאינטרנט למנוטר, כך שתוכלו לדעת מתי הקליקו עליו, כמה הקליקו עליו והיכן הקליקו עליו. את המידע תקבלו בתצוגה פשוטה להבנה באתר Bit.ly. השירות דורש הרשמה קצרה, ולאחר מכן תוכלו להזין את הקישור שברצונכם לנטר, וזה הכל- ובחינם! 
לאתר bit.ly

 

Google Analytics
Google Analytics
 כלי עוצמתי וחינמי של Google האוסף נתונים סטטיסטיים על תנועת גולשים באתר, ומציג מהיכן הגיעו הגולשים לאתר, באיזה דפים צפו, כמה זמן צפו בדפי האתר, ונתונים רבים אחרים. הכלי מעולה אך השימוש היותר נרחב בו דורש זמן למידה ואף התמחות בכך. מה שכן, תוכלו להבין האם, לדוגמה, קמפיין שבצעתם אכן אפקטיבי או אייטם שפורסם עליכם אכן הביא לכם את החשיפה שרציתם. השירות דורש הרשמה עם דוא"ל של Gmail. למי שלא "מחבב" את גוגל ושירותיו, יש שירותים אלטרנטיביים  ל-Google Analytics.

 

Great F**king Startup Advice 
למרות שמדובר באתר שיעלה בכם חיוך בגלל שפתו הבוטה והשימוש הרב במילה הפופולארית באנגלית Fuck, אתר greatfuckingstartupadviceיספק לכם עצות זהב שכדאי לקחת אותן ברצינות. לדוגמא:

 

 

 

Picaro 
שירות שיחסוך לכם המון כסף וזמן בגיוס עובדים! 
פיקארו מתמחה בגיוס לסטארטאפים, מנהלות הגיוס שלנו מנוסות מאוד, בקיאות בטכנולוגיות ובשוק ההייטק, ומקיימות תהליך גיוס מהיר, איכותי וממוקד שתפור למידותיהם של סטארטאפים בכל שלביהם.


בנוסף ב- 2015 השקנו שירות ריטיינר אקסלוסיבי, בו מנהלת גיוס מנוסה מטעמנו תשב במשרדכם בהקף ולתקופה שמותאמים לצרכים שלכם, ותבצע תהליך גיוס ממוקד ומקצועי. בנוסף, השירות יוזיל עבורכם משמעותית את עלויות גיוס העובדים.

אם אתם מעוניינים לגייס עובדים, שלחו מייל לדוא"ל: info@picaro.co.il
אם אתם מעוניינים במשרה מעניינת באחד הסטאראטפים שלנו שליחת קורות חיים מהירה