אף אחד לא מחפש משרה חדשה כאשר הוא מרוצה ממקום עבודתו. אם המשכורת, הטכנלוגיות, האתגרים ותנאי העבודה נאותים, אין סיבה לעזוב את מקום העבודה. רוב המועמדים שלנו עדיין עובדים, אך מחפשים עבודה בגלל חוסר שביעות רצון מהעבודה הנוכחית. (דיברנו על זה במאמר הקודם שלנו, שביזות יום א', למשל, היא אחת הסיבות המרכזיות שמובילה מועמדים לחפש עבודה).

 

 

ולמרות זאת, כמובן שלא תירצה שבחברה שלך ידעו שאתה מחפש משרה חדשה בחברה אחרת. כל עוד לא מצאת עבודה חדשה, אתה תבלע את הגלולה המרה ותמשיך לעבוד במקום עבודתך הנוכחי, שכן עליך להתפרנס. וכמובן, אין צורך להגיד שלא תוכל לדבר עם הבוס שלך ולבקש לסיים מוקדם כדי להגיע לראיון עבודה מן הסתם.

 

הנה כמה טיפים כיצד לפנות לעצמך זמן בכדי להגיע לראיון עבודה מבלי לעורר חשד:

 • תתחיל מאוחר או תסיים מוקדם את יום העבודה
  שעות העבודה המקובלות שונות ומגוונות בחברות השונות. אין חוק הקובע שעליך לעבוד מתשע עד שש. נסה לקבוע מועד לראיון עבודה לפני תחילת העבודה או לאחר סיום העבודה. נשמע טריוויאלי אבל רבים מתקשים להבין את העובדה שמעסיקים פוטנציאליים מודעים לכך שאתה עובד ומחוייב לעבודתך הנוכחית, ואינך יכול להגיע לראיון עבודה במהלך באמצע היום.
 • תודיע שאתה חולה
  קורה לא פעם ולא פעמיים שעובדים חולים ולא מגיעים לעבודה. קורה גם כשעובד מודיע שהוא חולה ובכלל הוא באפיסת כוחות
  וחייב לנוח . נכון זה שקר לבן אבל זו גם שיטה בכדי לפנות לזמן לטובת ראיון עבודה.
 • קח יום חופש
  אם הצטברו לך מספר ימי חופשה נצל זאת. אם אתה מתכוון למצוא עבודה חדשה, אתה גם ככה עלול לאבד את ימי החופשה. נצל את יום החופש לטובת ראיונות עבודה, פנק את עצמך ביום זה, ותנוח קצת, זה מגיע לך!
 • בצע תכנון מוקדם
  בהתאם לדרישות העבודה שלך תוכל לקבוע את הלו"ז שלך מראש בכדי לפנות לעצמך זמן לראיון עבודה. בכדי לפנות לך זמן נסה לסיים מטלות חשובות, ותסיים מאוחר. באופן זה אם תגיע למחרת בשעה מאוחרת יותר (לאחר ראיון העבודה), זה יראה נורמאלי ומקובל.
 • תמציא תירוץ
  כמו כאומרים: "המטרה מקדשת את האמצעים". תמצא תירוץ כלשהו, לדוגמא, עליך להשאר בבית כי הילד חולה ולא יכול להגיע לגן או לבית הספר. לא ממש חשוב מהי ההסבר להעדרות מהעבודה כל עוד היא משכנעת, ואתה כעובד עושה את המוטל עליך באופן מיטבי.
 • תירוצים ללא עימותים
  לא משנה מהי הסיבה להיעדרותך מהעבודה אבל חשוב, כפי שצויין, לתכנן זאת מראש. חשוב לא להתעמת עם מעסיקך בשל כך, כי אין לדעת מתי תפגשו שוב.

 

לסיכום, עשה את המוטל עליך בכדי להגיע לראיון העבודה מבלי לעורר חשד. אין יותר גרוע מהעובדה שיודעים שאתה מחפש עבודה חדשה במקום עבודתך הנוכחי. עשה הכל בכדי לקדם את מטרתך למצוא מקום עבודה שבו תהיה מאושר.