פיקארו גיוס והשמה להייטק
חברת השמה להייטק | השמה לחב' סטארט-אפ | השמת מתכנתים | השמת  תוכניתנים | חיפוש עבודה בהייטק

   logo1
השמה להייטק | חיפוש משרותסקר שכר | קבוצת אזטק   אזטק  פיקארו גיוס והשמה להייטק  מאיה מיקור חוץ וייעוץ

 enter

join

jobesearch
תחום
אזור גאוגרפי
מילת מפתח
employer
תחום
תפקיד
השכלה
שליחת קורות חיים מהירה
friens-banner

 

rss

twitter

linkedin

facebook

YouTube

ממליצים עלינו

פיטרו אותך? איך תספר על זה בראיון עבודה ?

המציאות שלנו בשוק העבודה היא הפכפכה, ואין לדעת מה צופן העתיד. בשל המשברים הכלכליים, או מסיבות אחרות, אתה עלול למצוא את עצמך בוקר בהיר אחד ללא עבודה . אם אי פעם פוטרת, אתה בטח מנחש שבראיון העבודה הבא שלך תצטרך לדבר על כך.
השאלה איך תתמודד עם שאלת הפיטורין שתעלה בראיון העבודה, תלויה בעיקר באיך תכין את עצמך מראש ותתכונן לשאלה זו.

למה פוטרת? 

הנה כמה תשובות כדי שתוכל להסביר את הפיטורין באופן שלא יסב לך נזק:

אל תגיד כלום
ישנם מקרים שנושא הפיטורין שלך כלל לא יעלה במהלך ראיון עבודה, ולכן כדאי לא לחלוק את האינפורמציה הזו בראיון העבודה. לא שאלו אותך, אל תתנדב! יתירה מכך, אם הפיטורין הם באשמתך אל תיזום שיחה בעניין.

הייה אמין
קורה שסיבת הפיטורין בגללך, מה לעשות, עשית פאשלות ואתה שילמת על כך. עדיף להיות אמין וישר במיוחד אם סיבת הפיטורין בגללך, ועליך להסביר בבהירות ובקצרה מה היה הרקע לפיטורין. ערכך בעיני המעסיק הפוטנציאלי יעלה. פעולה זו עדיפה על פני ניסיון ליפות את המציאות, ולהאשים גורמים אחרים. יש לציין שהמעסיק הפוטנציאלי בשיחת טלפון, עשוי לגלות את האמת המרה שאתה מנסה להסתיר.

לעולם אל תדבר רעות על מעסיקך הקודם, ראשית- זה יכול להעכיר את אווירת הראיון. שנית, וחשוב מכך מעסיקך הפוטנציאלי עשוי לחשוש שאם הוא יעסיק אותך, וחלילה תפוטר שנית, אתה תדבר גם בגנותו. 

מסור פרטים כלליים
במקרים מסויימים עדיף לא למסור את כל הפרטים על סיבת הפיטורין. זה במקרה שהפיטורין נעשו בצורה מכוערת שחרגו מהנורמות המקובלות ביחסים בין עובד למעביד. ניתן לציין שהפיטורין היו על רקע מקצועי או אישי. אם ממש לוחצים עליך, פשוט תציין שאתה לא מעוניין להכפיש אף בן אדם בחברה שעזבת.

חוות דעתו של מעסיקך הקודם
חשוב לבדוק מה מעסיקך הקודם יאמר או לא יאמר עליך במידה ויצרו עימו קשר לצורך קבלת חוות דעת עליך. מה שאתה אומר בראיון חייב להיות מסונכרן עם דבריו של מעסקיך הקודם. גם אם סיימת את עבודתך באקורד צורם עליך לבדוק מה עשוי להאמר עליך.

 

יש להקדיש זמן להכנת התשובות למה פוטרת, כך שתדע בדיוק איך להגיב, ותגובותך תהיה קצרה ועניינית. תתאמן כמה פעמים במתן תשובה, תעשה חזרות בבית מול מישהו כך שתוכל להגיב לשאלה כואבת זו בביטחון וללא היסוס. ככל שתתאמן יותר במתן התשובה , כך זה יהיה פחות מייסר.

עובדים מפוטרים בכל יום, והם מתאוששים מזה ומוצאים עבודה חדשה, גם אתה תמצא.
בהצלחה.

 
cv btn
howmuch
friends
new-employer
rgister